m

Dex Cook
Olağanüstü bir Pişirme Deneyimi

Bizi arayın: +90 216 519 01 61

Merkez: İnkılap Mah. Oruçbey Sk. Tek Merve Plaza No:2-8 D:2 Ümraniye/İstanbul

Fabrika: Evrenos Mah. Evrenos Küme Evleri No:46 45410 Yunusemre MANİSA/ TÜRKİYE

Pzt - Cmt 08:00 - 20:00

Yukarı
m

Sıkça Sorulan Sorular

BRÜLÖRLERİN NEREDE OLDUĞUNU NASIL BİLEBİLİRİM?

Yakın zamanda! Yeni modelimiz, brülörleri kolayca bulabileceğiniz bir lazer pointer ile birlikte geliyor. Sistemimiz, ünitenizi açtığınızda başlayan ve kullanmak istediğiniz brülörü görsel olarak bulmanız için sizi uyaran bir cihaz ile tasarlanmıştır. Tencereniz ocak yüzeyi ile birleştiğinde görsel uyarı verir.

Dex Cook İLE HANGİ MALZEMELERİ KULLANABİLİRİM?

Dex Cook'un önerilen malzemeleri: Ocak alanında 1,5 cm'ye kadar frezelenmiş tamamen doğal taş granit ve 4-12 mm kalınlığında ultra kompakt malzeme.

ÖZEL PİŞİRME KAPLARINA İHTİYACIM VAR MI?

UYUMLU PİŞİRİCİLER

Piyasada pek çok indüksiyon kalitesindeki tencere ve tavalar var, ancak Dex Cook için en uyumlu tavalar tam kaplı paslanmaz çelik ve kalın mıknatıslı alt tavadır.

UYUMSUZ PİŞİRİCİLER

Alüminyum, tamamen bakır veya cam pişirme kapları, altlarında manyetik özelliklere sahip bir katman olmadıkça çalışmayacaktır. Birçok üretici bu tip tencere ve tavaların altına manyetik bir tabaka eklemeye başladı; bununla birlikte, çok ince olabilir ve ısınması yüksek kaliteli bir indüksiyon tavasına göre daha uzun sürer.

NOT

Dökme Demir tavalar indüksiyonludur, ancak içlerindeki metal içeriği nedeniyle aşırı derecede ısınırlar ve zamanla tezgahınız için iyi olmayacak olan büyük miktarda ısıyı yansıtırlar. Dex Cook bu tür pişirme kaplarını kullanmanızı önermez.

UYUMLULUK TESTİ

Bir tencerenin veya tavanın indüksiyon ocağınızla uyumlu olup olmadığını anlamak için altına bir mıknatıs tutun.

 • Mıknatıs alt tarafa yapışırsa, tencere indüksiyonlu ocakta çalışacaktır.
 • Mıknatıs tavayı yumuşak bir şekilde kavrarsa, ocakta onunla iyi bir başarı elde edemeyebilirsiniz.
 • Mıknatıs üzerinde çekme yoksa doğru metalleri içermez ve ısı üretmez.
 • Not: Birçok üretici, pişirme kaplarının altına “indüksiyon uyumlu” sembolü koymaya veya ambalajın üzerine uyumluluk notu koymaya başladı. Sembol genellikle yatay bir bobin gibi görünür.


  BU ÜRÜNÜ DOĞRUDAN SİPARİŞ EDİP KENDİ KURULUMU OLABİLİR Mİ?

  Evet. Kurulum videolarımıza göre kendiniz kurabilirsiniz. Ancak Dex Cook olarak uzman ekibimiz tarafından kurulmasını tavsiye ediyoruz. Üstelik bu hizmet satın alma işleminize dahildir.

  ÜNİTENİN HERHANGİ BİR ÖZEL ELEKTRİK GEREKSİNİMİ GEREKİYOR MU?

  Elektrik altyapınıza göre 380V-220V set üstü ocaklar tedarik edebiliriz. Tüm üniteler fişe takılı olmalı ve kablolu olmamalıdır.

  PİŞİRİRKEN TEZGAHIN YÜZEYİ ISINIR MI?

  Tezgah yüzeyi yalnızca tencerenin ısısını yansıtacak şekilde ısınabilir. Özel ekipmanlarımızı kullanmanız durumunda yüzeye herhangi sıcaklık yansımamaktadır.